Şalpazarı Gezilecek Yerler

Tarihi çok eskilere dayanan ilçe günümüzde ana yol üzerinde yer almadığı için çok fazla bilinmeyen güzellikler arasında yer alıyor. Bizim de köşe bucak Karadeniz’i gezme planlarımız arasına son anda dahil olan Şalpazarı’na özellikle değinmek istediğim için bu başlığı yazıyorum.

salpazari

Karadeniz dendiği zaman genellikle deniz kenarında il ve ilçeler gelmektedir. Karadeniz dağları dendiğinde ise yaylaları gelir. Sis Dağı’na çok yakın olan Şalpazarı Kadırga Yaylasının arasında yer alıyor. Çok güler yüzlü ve anlayışlı insanlarının olduğunun da altını çizmekte fayda görüyorum.

Şalpazarı Neresi Gezilir

İlçe bir ana yola sahip yani özellikle gezilecek yerlerinden bahsetmek güç. Ama gördüğünüzde hayranlığınızı gizleyemeyeceğiniz iki adet yaylaya da çok yakın durumda yer alıyor. Aynı zamanda Acısu’da ilçeye son derece yakın bir konumda bulunuyor.

Daha sonra üzerinde detaylıca duracağımız Kadırga ve Sis Dağı yaylalarına yolunuz düşerse muhakkak bu ilçeye uğrayıp Sac Kavurması’da yenilecek yemekler arasında yer alıyor. Zamanınız varsa durun ilçede biraz zaman geçirin büyük şehirlerin yorucu etkilerinden sıyrılmak istediğinizde kesinlikle uğrayabileceğiniz adresler arasında yer alıyor. Aynı zamanda Acısu’yunu da içmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir