Manyas Kuş Cenneti Hakkında Kısa Bilgi

Bazen kafa dinlemeye ihtiyaç duyuyoruz. Öyle zamanlarda insan “sessizliği dinleyebileceği” bir yer arayışına giriyor. Yolunuz Manyas Kuş Cennetine düşmüşse kesinlikle kendinizi dinlemek için uzun bir zaman bulabilirsiniz.

Manyas kuş cenneti hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse bu doğa harikası alan pek çok göçebe kuş türünün geçiş güzergahı üzerinde yer alıyor. Aynı zamanda bölgede iyi bir korunak olarak yer alan bu güzellik sizin kuşların sesi arasında kendinizi dinlemenize de olanak sağlıyor. Kuşları ürkütmemek için bölgede piknik yapmak yasaklar arasında yer alıyor. Eğer imkanınız bulunuyorsa gözetleme sağlayacak bir dürbün ile bu bölgeye giderseniz sizin yararınıza olacaktır.

manyas-kus-cenneti

Eşsiz güzellikte ki bu milli park hemen hemen şu ana kadar ziyaret ettiğim en küçük milli parklar arasında yer alıyor. Ona rağmen sadece kuşları gözlemlemek ve seslerini dinlemek için bile buraya gidilebilir.

Manyas Kuş Cenneti Nasıl Oluşmuştur

Yazımızın başında da değindiğimiz gibi pek çok kuş türünün geçiş güzergahında yer alan Kuş Gölü, pek çok kuş türünün geçiş güzergahı üzerinde yer alan sığ bir göl… Bu göl sayesinde çevresinde bulunan bitki örtüsünün de yardımıyla yılın belli dönemlerde gerçekten harika bir görüntünün oluşması sağlanıyor.

Manyas Kuş Cennetine Nasıl Gidilir

Parka ulaşmak son derece kolaydır. Bandırma Balıkesir arasında yer alan yolun üçüncü kilometresinde yer alan bu park için gerekli yönlendirmeler yapılmış. Aynı zamanda Kuş Cenneti içerisinde konaklama yada lokanta bulunmadığının altını çizelim. Tamamen korunaklı bir şekilde bulunan bu tesis ziyaretçilerini sessizliği dinlemeleri için bekliyor. Sizde yolunuz Balıkesir yada Bandırma’ya düşmüşse bu tesisi görmeden geçmemelisiniz. Son derece güzel olan bölgede Manyas Kuş Cenneti dışında gezilip görülecek çok farklı adresler bulunduğunun da altını çizmekte fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir