İstanbul Neresi Gezilir

Pek çok gezginin ölmeden önce gezilmesi gereken yerler listesinde ilk sırada yer alan İstanbul’da neresi gezilir? Nerede yenir ve nerede kalınır konularına detaylı bir şekilde değineceğiz. Tarihi gezi mekanları, yemek yenilecek yerler, uygun fiyatlı konaklamalar ve gece hayatı hakkında bilgiler vereceğiz. Tek tek semtleri inceleyecek ve gezilmesi gereken yerleri ayrı ayrı başlıklar altında inceleyeceğiz.

Öncelikle isterseniz gezi rotamızı oluşturmaya başlayalım. İstanbul’da uygun gezi rotasının seçilmesi için öncelikle bütçe ve geldiğiniz zaman aralığına dikkat etmek gerekmektedir. Her mevsim için farklı bir rota çıkarılabileceği gibi herkesçe bilinen gezi rotalarının da dışına çıkabilirsiniz. Bunun dışında bir diğer kilit konu başlığı ise bütçenizdir.

istanbul-neresi-gezilir

Ekonomik İstanbul Turları

Gelmeden önce bu turları araştırabilirsiniz. Hızlı bir şekilde gezilmesi gereken tarihi mekanları gezme imkanı sağlayan bu turlar içerisinde bazen konaklama ve yemekte yer aldığı için bütçenizi çok zorlamadan İstanbul’u turlamanız mümkün oluyor. Yalnız tek başınıza yada beraber olduğuz kişi ile tek tek mekanları gezmenin eğlencesinin de farklı olduğunu hatırlatalım.

İstanbul Gezilecek Yerleri

Her zaman için en sık tercih edilen noktadan başlamak gerektiğini düşünenlerdenseniz yanılıyorsunuz. Bunun için daha az bilinen gezi rotalarını tercih edebilirsiniz. İstanbul içinde tarihi mekanları gezecekseniz arabanızı bir kenara bırakmanızı ve mümkün mertebe toplu taşıma araçlarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bunlar arasında daha çok metro, tramvay ve vapurlardan faydalanırsanız zamana takılmadan gezmeniz mümkün olacaktır. İlçe ilçe gezi ve rotalar hakkında bilgi vereceğimiz için çok detaylı bir yazıya şimdilik gerek görmüyorum.

Sirkeci’den başlayacağımız İstanbul gezimize en son Pendik’te son vereceğiz. Sadece tarihi mekanları değil aynı zamanda gece klüplerinden tutunda gezilip görülmesi gereken tüm ayrıcalıklı gezi rotalarına birlikte değineceğiz.

İstanbul’da Neresi Gezilir

Aynı zamanda bu gezi yazısı boyunca İstanbul neresi gezilir konusunda takıldığınız bir yer olursa yada eklemek istediğiniz bilgiler yer alıyorsa muhakkak yorumlar kısmından yazmalı ve bu şekilde bize de destek olmalısınız. İstanbul’da her gelenin muhakkak görmeden gitmediği bazı gezi rotaları bulunmaktadır. Bunlar arasında; saraylar, camiler, miniatürk, pazarlar ve çarşılar ilk sırada yer alır. Sadece gezi noktalarına değinecek olursak bütünüyle zaman kaybı olacağını düşündüğümüz için ilçe ilçe semt semt gezilecek yerlerden bahsedeceğiz. Bu sayede ekstra bir toplu taşıma aracına ihtiyaç duymadan gezmeniz mümkün olackatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir