Ilıca Kaplıcaları Balıkesir

Balıkesir’i ziyaret ettiğimiz dönem içerisinde eski bir arkadaşımızın daveti üzerine Ilıca’ya doğru yola çıkmıştık. Tanıştığımız ve birlikte kaldığımız dönemler içerisinde Ilıcayı bize çok anlatmış olmasına rağmen bir türlü gezip görmeye fırsatımız olmamıştı.

Balıkesir ile Ilıca arası yaklaşık olarak 40 km civarında, köyde ilk olarak dikkati eski evler çekiyor. Bunun dışında bir de küçük tarihi bir camisi var.

ilica-balikesir

Ilıca Neresi Gezilir

Biraz öncede değindiğimiz gibi köy içerisinde çok fazla gezilecek bir yer yok. Köy içerisinden bir yol ile Ilıca Kaplıcalarına geçiyoruz. Bu kaplıcaların yanına açılmış bir otel var.Arkadaşımızın söylediğine göre otelin kaplıcaları romatizma başta olmak üzere pek çok rahatsızlığa iyi geliyormuş. Onun dışında akşamları Ilıca köyünde yıldızları izlemek ve sokaklarında dolaşmanın da eğlenceli olduğundan bahsedebilirim.

Eğer Balıkesir ve civarında ikamet ediyor yada yaşamayı düşünüyorsanız günü birlikte olsa kaçılıp görülecek adresler arasında yer alıyor. Aynı zamanda köy ve kaplıca bir geçiş güzergahında olduğu için kalabalık şehirlerin tantanasından kaçmak istediğinizde buraya uğrayabilirsiniz.

Biraz öncede değindiğimiz gibi ilerleyen yıllar içerisinde kaplıcanın daha çok kişi tarafından duyulacağını söyleyebiliriz. Bunun dışında şimdilik konaklama ve yemek yeme ihtiyacınızı burada bulunan tesislerden sağlayabilirsiniz. Benim gibi dışarıdan geldiyseniz özelikle sizin için bulunmaz bir nimet olacağını söyleyebiliriz. Yakın bir gelecekte bu kaplıcaların daha çok adını duymayı ve bir kez daha ziyaret etmeyi umut ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir