Arnavutköy Hobi Bahçesi Kiralama

İstanbul’un geçmişe açılan kapısı olarak Arnavutköy’den bahsedebiliriz. İstanbul’a çok yakın bir noktada olmasına rağmen biraz daha yalnız kalmayı tercih etmiş bir ilçe Arnavutköy… İstanbul’da yaşıyorsanız ve şehrin kalabalığından kaçmak istiyorsanız Arnavutköy’e gelebilirsiniz. Zamanında Hun Türklerinin akınlarının önüne geçmek amacıyla yapılmış surlar bu ilçe sınırları içerisinde bulunuyor.

arnavutkoy-hobi-bahcesi-kiralama

Arnavutköy Neresi Gezilir

Arnavutköy’e kendi aracımızla değil de toplu taşıma aracı ile geliyoruz. Bu sebepten ulaşımın son derece kolay olduğunun altını çizebiliriz. Bunun dışında ilçeye ilk adım attığınız andan itibaren ilerleyen zamanlarda turizm açısından daha da önemli bir cazibe merkezi haline geleceğini anlıyorsunuz.

İlk olarak gittiğimiz dönemlerde daha kendi başına kalmış bir ilçe görünümü çizen Arnavutköy üçüncü havalimanının kendi sınırları içerisinde yer almasıyla birlikte ciddi anlamda kademe atlamış gibi görünüyor. Özellikle bu ilçe sınırları içerisinde yer alan arsa fiyatlarında çok ciddi artışların yaşanması da bu durumun en canlı tanığı gibi görünüyor.

Arnavutköy Gezilecek Yerleri

İlçenin gezilecek en önemli gezi noktası hiç şüphesiz Terkos Gölü oluyor. Oldukça geniş bir alana yayılmış bu gölde ilerleyen zamanlarda yapılacak yatırımlarla daha ciddi gelişmelerin görülmesi de mümkün… Bunun dışında günlük gezilerin vazgeçilmesi olacak bir nokta gibi göründüğünü belirtmekte de fayda var. İmkanınız bulunuyorsa Arnavutköy’e gelerek şehrin yorucu gürültüsünden sıyrılabilir ve gezilecek önemli bir noktada yürüyüş yapmaya başlayabilirsiniz.

Arnavutköy Hobi Bahçesi Kiralama

Yazımızın başından beri hep şehrin gürültüsünden kaçmaktan bahsettik. İşte tam da böyle bir arayışta bulunanların arayıp da bulamadığı bir nokta olarak hobi bahçeleri ortaya çıkıyor. Hobi bahçesi senelik olarak kiralanacak bahçelerinizde dilediğiniz gibi ürünler denemenize ve toprakla meşgul olup iyi zaman geçirmenizi sağlıyor. Hobi bahçelerinin her birinin de küçücük (yaklaşık 7 metrekarelik) kulübeleri bile bulunuyor.

Arnavutköy hobi bahçesi su ihtiyacı ve elektrik ihtiyacı da kontörlü sistemle karşılanıyor. Aynı zamanda bahçenizle ilgilenemediğiniz zamanlarda hizmette satın alabiliyorsunuz. Yanlış hatırlamıyorsam bu hizmetler arasında zararlı ot temizleme, ilaçlama, bahçıvan ve çapalama gibi hizmetlerde yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir