Adana Müzeleri Giriş Ücretleri

Adana sadece tarımı ile değil aynı zamanda gezilecek yerleri ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başaran illerimiz arasında  yer alıyor. Adana’da bazı müzelere giriş ücreti bulunmazken bazı müzeler için giriş ücreti de 5 tl olarak belirlenmiş.

Muhakkak gezmeniz ve görmeniz gereken pek çok müze ve ören yeri bulunan Adana ili içerisinde de pek çok müzede bir sene boyunca müzekart kullanarak giriş yapabiliyorsunuz. Bilindiği gibi müzekart sayesinde bir sene boyunca belirlenen tüm müze ve ören yerlerine ücret vermeden girmeniz mümkün oluyor. Bunun dışında çoğu müze ve ören yerinde geçerli olan bu kartın dışında İş Bankası anlaşması ile maksimum kart kullananlarda müzekartı olmasa da giriş yapabiliyor.

Müze kartın geçerli olmadığı müze ve örenyerleri de önceden belirlenerek buraya giriş yaparken ekstra ücret vermeniz gerekebiliyor. Bu konuda daha detaylı bilgiye yer vereceğiz. Ama şimdilik Adana’da yer alan müze ve ören yerlerinin giriş ücretlerine değinelim.

adana müzeleri

  • Adana Anavarza Örenyeri Giriş Ücreti Yok
  • Adana Arkeoloji Müzesi Giriş Ücreti 5.00 tl olarak belirlendi. Ama şu an için hizmet veremiyor.
  • Adana Atatürk Evi Müzesi giriş ücreti yok
  • Adana Kuruköprü Kilisesi Anıt Müzesi Giriş Ücreti Yok. Ama şu an hizmet vermiyor.
  • Adana Şar Örenyeri Giriş Ücreti Yok

Adana müzeleri giriş ücretleri hakkında bilgi almak ve çalışma saatlerini öğrenmek için bu müzeleri ziyaret etmeden telefonla ararsanız daha net bir bilgiye ulaşabilirsiniz. Bunun dışında sormak istediğiniz soru varsa yorumlar kısmından yazabilirsiniz. Adana’ya yolunuz düştüyse ve neresi gezilir sorusunu soruyorsanız muhakkak Anavarza Örenyeri’ni ziyaret etmenizi tavsiye ediyorum. Bunun dışında Şar Örenyeri de muhakkak gezilmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

Adana Müze Kart Nerden Alınır

Ben Adana’ya gittiğimde hali hazırda müze kartım vardı. Ama resmi sitesine baktığım zaman satış noktaları arasında Adana’nın yazmadığını gördüm. Müze kartı online olarak alabildiğinizi biliyorum. Bunun dışında Türsab Adana’dan da müze kart alındığını duymuştum. Bu konuda bilginiz varsa beni de aydınlatırsanız memnun olurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir