Peru Gezilecek Noktalar

Peru’ya doğrudan ulaşmak için farklı rotaları denemeniz gerekse bile, bana göre en zahmetsiz olanı İspanya üzerinden geçmek. Aslına bakarsanız uygun fiyatlı uçak biletini bulamadığım ve bu durumun beni ziyadesiyle korkutması yüzünden Peru gezisini yaklaşık olarak bir buçuk sene kadar ertelemek zorunda kalmıştım. Bildiğiniz gibi Peru bizden vize isteyen ülkeler arasında yer alıyor. Onun dışında doğrudan uçak bulunmaması, mesafenin çok uzun olması gibi nedenlerden dolayı da Peru’ya gitmekte zorluk çektiğimi söyleyebilirim.

peru-neresi-gezilir

Peru Gezisi Ne Kadar Harcarım

Peru gezisini birkaç farklı başlık altında inceleyebiliriz. Bunlar arasında ilk sırada hiç şüphesiz Lima geldiğini söyleyebilirim. Bunun dışında tabi ki bütün dünyanın dikkatini çeken Machu Picchu şeklinde ikiye ayırabiliriz. Peru Türkiye’den vize istiyor bu durumda da tatil planınızı yapmaya başlamadan önce vize süresini araştırmanızı tavsiye ediyorum.

Peru’ya Ne zaman Gitmeli

Peru’ya gitmek istediğinizde gitmeyi düşündüğünüz zaman aralığında hava durumuna özellikle göz atmanızı tavsiye ediyorum. Bunun dışında Peru bol bol yürüyüş yapıp ıslanacağınız bir ülkedir. Otellerin büyük bir çoğunluğu ısıtma/soğutma sorunu yaşattığı için kalın kıyafetleri almayı ve yağmurluk edinmeyi unutmamanız gerekmektedir.

peru-gezilecek-yerler

Peru’da Ne Kadar Harcarım

Günlük 100 tl ile son derece rahat bir tatil yapmanız mümkün olacaktır. Bunun dışında ekonomik durumunuza ve paranıza bağlı olarak da bu rakamı aşağı çekmeniz mümkün olabilir. Peru gibi ülkelerde biraz daha süreyi uzatıp parayı aşağı çekerseniz daha fazla yer gezeceğiniz için bu durumu göz önüne alarak gezmenizi de özellikle tavsiye ediyorum. Tabi ki çok ucuz yerlerden ve turistik olmayan bölgelerden de uzak durmanız gereken ülkeler arasında olduğunun da altını çizelim.

Peru Tatil Yerleri

Peru’da konaklayacağınız yeri gitmeden önce yorumlarını okuyarak seçmenizi tavsiye ederim. Özellikle dikkat ederseniz şu ana kadar fiyat konusunda herhangi bir bilgilendirme yapmadım. Bu da zamana bağlı olarak fiyatta dalgalanmaların olması anlamına geliyor. Yola çıkmadan önce her anlamda rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederim. Özellikle büyük sitelerden rezervasyon yaparsanız oraya gittiğiniz zaman sorun yaşamazsınız.

Peru’da tabi ki Macchu Picchu gezisi son derece önemli bir noktada yer alıyor. Bunun için en uygun fiyatlı yolculuk seçeneği trenlerdir. Trenler için internet sitesinden güncel fiyat listesine göz atabilirsiniz. Bunun dışında benim gibi ülke için de macera arayarak gezmek isterseniz kelimenin tam anlamıyla balık istifiyle sizi istediğiniz yere ulaştıracak otobüslerden de yararlanabilirsiniz. Ülke içerisinde sık tercih edilen turistik rotalarda kaliteli otobüslerden yararlanabilirsiniz. Genel olarak farklı iklim ve coğrafya özelliklerine sahip olduğu için ulaşımın bazı noktalar dışında zor olduğunu söyleyebilirim. Özellikle And dağlarına çıkmayı düşünüyorsanız çıkmadan önce ülkemizde biraz yükseklerde zaman geçirseniz iyi olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir