Paraguay Neresi Gezilir

Son derece sıcak ve nemli bir iklime sahip olan Paraguay, turizm konusunda keşfedilmeyi bekleyen bir cevher olarak bizi bekliyor. Paraguay’a gitmeden önce, Bolivya ve Peru gezilerini yaptım. Bolivya’da biraz soğuk algınlığı yaşadığım için Paraguay’a geçip geçmeme konusunda tereddüt yaşadım. Sonunda cesaretimi toplayıp, Paraguay’a geçiş yapmaya karar verdim.

paraguay-gezilecek-yerler

Paraguay Gezilecek Yerler

Paraguay’a gitmeye karar verdiyseniz. Daha öncede belirttiğim gibi gece sokağa tek başınıza çıkmamaya gayret göstermelisiniz. Bu sebepten daha çok gündüz gezilen yerleri tercih etmenizi tavsiye ediyorum. Çıkmanız gerektiğinde ise gece, insanların toplu olarak bulunduğu yerlere çıkabilirsiniz.

Paraguay Nerede

Paraguay; Arjantin, Bolivya ve Brezilya arasında yer alıyor. Büyük bir çoğunluğu tarım ile geçimini sağlıyor. Çoğunlukla ülkede çok sıcak bir iklim hakim. Bu da çalışanlardan ülkede yaşayan herkese inanılmaz bir rahatlık havası vermiş. Pek tekin bir ülke değil, özelikle akşam vakitlerinde çok fazla yalnız gezmemeye dikkat edin.

Paraguay,da Asuncion dünyanın en ucuz şehirleri arasında sayılabilir. Gezmeyi düşündüğünüz zaman son derece uygun fiyatlarla Paraguay’ı gezmeniz mümkün oluyor. Paraguay’da yaklaşık olarak 30 – 35 tl arasında paralara son derece temiz otellerde konaklama imkanınız bulunuyor.

paraguay-neresi-gezilir

Paraguay Vize İstiyor mu

Paraguay vize istemiyor. 90 güne kadar vize muafiyeti bulunuyor. Özellikle Paraguay’ı görmek için bu ülkeye gitmenin pek bir anlamı bulunmadığını söyleyebilirim. Çünkü doğrudan gezilecek ve görülecek yerler hakkında belirtebileceğim bir başlık bulamadım.

4 gün boyunca, gezip pek çok noktayı turlamama rağmen ciddi anlamda anlatılacak bir yer bulamıyorum. Ama altını çizmek istediğim bir nokta var. Uygun bir işportacıdan denk getirmeyi başarırsanız pek çok teknolojik cihazı son derece uygun fiyatlardan satın alabilirsiniz. Normal fiyatının yarısına fotoğraf makinesi ve dizüstü bilgisayar satın almıştım. Tabi ki uygun fiyatlı cihaz almak için Paraguay’a gidilmez ama gitme imkanınız bulunuyorsa  işportacılara göz atmadan gelmemenizi tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir