Kastamonu Neresi Gezilir

Sinop’tan Karadeniz gezimize devam ediyoruz. Kastamonu doğal güzellikleri, yemekleri, gezilecek yerleri ve güler yüzlü  insanı ile bizi karşılıyor. Her zaman için Karadeniz’in bulanık havasından dertlensek de Kastamonu’da oldukça güzel bir hava karşılıyor bizi…

Farklı yerler arasında ilk karşımıza çıkan bu adres hem konaklama alternatiflerinin uygun fiyatlı olması hem de turizm bakımından biraz bakir olması nedeniyle tercihlerimiz arasında yer almayı başarıyor. Peki ama Kastamonu’da neresi gezilir, nerede yenir ve hangi ilçeleri ziyaret edilir? Bu soruların detaylı bir şekilde cevaplarını vereceğiz. Parça parça tüm ilçelerinin güzelliklerini ve ulaşım imkanlarını size anlatmaya gayret göstereceğiz.

Kastamonu Gezilecek Yerler

Öncelikle Kastamonu’da tüm dünyanın hayranlık duyduğu Ilgaz Dağı Milli Parkı gibi pek çok milli park ve ören yeri bulunuyor. Tarihi dokudan ve tarihten mutluluk duyanlardansanız kesinlikle yolunuzu Kastamonu’ya çevirmenizi tavsiye ediyoruz.

Ören yerlerinin yanı sıra pek çok arkeolojik sit alanı da ilçe içerisinde henüz gün yüzüne çıkarılmadan ziyaretçilerini bekliyor. Kastamonu benzeri iller için ilk dikkat çeken özellik ise yeşilin ve mavinin bir arada bulunduğu plajlarıdır. Özellikle bu iller için en fazla dikkat çeken özellikler arasında yer alan güzel denizine de girmenizi  tavsiye ediyorum.

kastamonu neresi gezilir

Kastamonu Mağaraları

Mağara turizmi ülkemizde henüz çok bakir bir konumda bulunuyor. Sayıca oldukça fazla olmasına rağmen mağara turizminin henüz gün yüzüne çıkarılmaması da turizm konusunda yer alan eksiklikler arasında yer alıyor. Bu bakımdan mağara turizmine ilginiz bulunuyorsa Kastamonu mağaralarının sizin için bulunmaz bir nimet olduğunun da altını çizmekte fayda var.

Aynı zamanda farklı noktaları ziyaret ederek turizm konusunda ön plana çıkan artıları da burada ortaya çıkarabilirsiniz. Kastamonu pek çok özelliği ile sizi kendine çekecek bir turizm cennetidir. Bunun yanı sıra milli parklarında yürüyüş yaparak şehir hayatının gerici etkilerinden de son derece rahat bir şekilde kurtulmanız mümkün olmaktadır.

Kastamonu’da Ne Yenir

Damat tadına da diyecek yok doğrusu, kuyu kebabı, kır pidesi ve daha nice yemeği bu şehri ziyaret ettiğiniz zaman tatmadan gelmemeniz gerekiyor. Farklı konaklarında ve restaurantlarında yediğiniz lezzetli yemekleri bir daha unutmayacağınızı söyleyebiliriz. Bütün Karadeniz’i baştan sona gezmiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki Karadeniz gezimiz içerisinde damak tadının en ayrıcalıklı olduğu iller arasında Kastamonu’nun yer aldığını da rahatlıkla söyleyebilirim.

Bunun dışında eşine az rastlanır kanyonlarını, plajlarını ve şelalelerini de muhakkak görmeniz gerektiğinin altını çizmek gerekiyor. Kastamonu turizm konusunda henüz yeterince tanınmamış harika bir cennet olarak dikkat çekiyor. Tüm ilçelerini ve gezilecek tüm noktalarını ayrı ayrı yazarak bu ili gezmek isteyenler için ayrı bir turizm rotası oluşturmayı düşünüyorum. Önerileriniz varsa muhakkak bana yazmayı unutmayın.

One thought on “Kastamonu Neresi Gezilir

  1. Kastamonu gerek doğal güzellikleri ile gerekse görülecek yerleri ile harika bir yer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir