Kasım Ayında Gidilecek Yerler Türkiye

Havaların soğuması ile birlikte renk değiştiren bir doğa karşılar bizi. Bu da kasım ayının büyülü bir mevsimin başlangıcı olarak ön plana çıkmasını sağlar. Genellikle kasım ayı gezi ve turizm için uygun bir ay olarak görülmese de yaz yorgunluğunu üzerinizden atmak için daha iyi bir gezi rotası olmayacağını söyleyebiliriz.

Antalya Karacaören Baraj Gölü

Fazla keşfedilmemiş doğal yapısı ile bizi karşılayan Karacaören Baraj Gölü, tarihte yolculuk yapmak isteyenler için bir roman sayfasını andıran güzellikleri de size sunmayı başarıyor. Mesafe olarak bakacak olursak Antalya’ya uzaklığı 60 km olan bu cennet mekanının Isparta’ya uzaklığı da 70 km civarında hal böyle olunca özellikle yol üzerinde gezilecek yer araştırıyorsanız doğru yer olacağını söyleyebiliriz. Bir baraj gölü olarak ön plana çıkan Karacaören Baraj Gölü aslına bakarsanız doğal manzarası ve benzersiz dokusu ile doğal bir göl izlenimi uyandırıyor.

Buraya kadar gitmişken göl çevresinde yerini almış pek çok alabalık restoranından balık yiyebilir yada çam ormanları arasında yürüyüş yapabilirsiniz. Yürüyüşün tam mevsimi olarak önerebileceğimiz Kasım ayı için olmazsa olmaz diyebiliriz.

Sagalassos Antik Kenti

Eğer yol üzerinden devam ediyorsanız Sagalassos Antik Kendi Karacaören Barajına sadece 60 dakika mesafede yer aldığı için muhakkak görülmesi gereken rotalar arasında yer alıyor. İmparatorların heykellerin görebileceğiniz Roma ve Bizans eserlerine bakabileceğiniz bu antik kenti kesinlikle görmenizi tavsiye ediyoruz.

Nevşehir / Uçhisar

Kapadokya her mevsim ayrı bir güzelliği barındırıyor. Muhakkak görülmesi gereken bir yer olmasını bir kenara bırakacak olursak Kapadokya’yı her mevsim ayrı ayrı görmeniz gerektiğini de belirtmekte fayda var. Kapadokya bir yana Göreme ve Uçhisar bir yana…

Buraya kadar gitmişken vadi yürüyüşleri yapabilir ve doğanın sessizliğine kulak kabartabilirsiniz. Aynı zamanda Uçhisar’ın taş evlerinde birkaç gece geçirmekte sizi zamanın yorucu etkilerinden uzaklaştıracaktır.

Bolu / Yedigöller

Gezdiğim ülkeler ve şehirleri alt alta yazıp bir sıralama yapmam istenseydi kesinlikle Yedigöller’i ilk sıraya yerleştirirdim. Çok az adresin bu kadar büyük güzelliklerle beni karşıladığını belirtmek istiyorum. Yedigölleri kısaca anlatmak mümkün olmadığı için başka bir yazı da uzun uzun Yedigöller hakkında bilgilendirme yapacağım. Yine de bu güzel nokta için söyleyeceğim en önemli şeyin ölmeden önce muhakkak görülmesi gerektiği olduğunu belirtmek istiyorum.

One thought on “Kasım Ayında Gidilecek Yerler Türkiye

  1. Pek çok noktadan bahsettiğinizi görüyorum. Aslına bakarsanız benim canım memleketim Adıyaman’da gezilip görülmesi gerekenler arasında önemli bir sırada yer alıyor. Bir göz atmanızı tavsiye ederim…
    Bu arada yazıyı çok beğendim, yazan arkadaşa ayrıca teşekkür etmek isterim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir