Kapadokya Bölgesindeki Vadiler

Kapadokya başlığımıza detaylı olarak yazmaya devam ediyoruz. Bildiğiniz üzere daha önce Kapadokya gezi rehberi adı altında bir yazı yazmıştım. Burada kelimeler biraz çoğalınca okuma oranı düşüyor diye Kapadokya gezisini bölmeye karar verdim. Eğer gezi noktasında, otel danışma konusunda sormak istediğiniz sorular olursa lütfen yazmaktan çekinmeyin.

Kapadokya Vadileri

Mistik bir dünyanın kapılarını aralamak ister misiniz? Filmlerde gördüğümüz ve bizi biraz farklı bir dünyaya götüren o güzel manzaralı vadilere buradan daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Şimdi dilerseniz biraz önce verdiğimiz yazıda ki gezi rehberine göz atabilirsiniz. Aşağıda Kapadokya vadilerini tek tek yazacağım. Bu vadileri şimdilik detaylı olarak değil parça parça yazmaya gayret göstereceğim. O sebepten sizlerde sitede bulunan arama bölümünden vadileri arayabilirsiniz.

Şimdilik 8 Kapadokya Vadisinden bahsetmek istedim. Bunun dışında yirminin üzerinde çok güzel vadisi bulunan Kapadokya’da gezdikçe ve fotoğraflarını eklemeye devam edeceğim.

Bazı vadileri vardır ki özellikle Soğanlı gibi hem yürüyüş hem sessizlik için son derece idealdir. Özellikle günümüzde teknolojinin etkilerinden sıkılan insanların muhakkak uğraması gereken bir rota olduğunu söyleyebiliriz.

Derin vadi 14 kmden daha uzun olduğu için yürüyüşe çıkılmadan önce hazırlıklı gidilmesi gerekmektedir. Özellikle Kapadokya vadilerinde yürüyüş yapmadan önce bir tanıdığınıza söylemeli ve buna göre hazırlıklı olmalısınız.

Kapadokya Bölgesinde Bulunan Vadiler

  • Kılıçlar Vadisi: Göreme açık hava müzesi yakınlarında
  • Aşk Vadisi: Göreme’den Aşk Vadisine yukarıdan inebilirsiniz.
  • Devrent Vadisi: Ürgüp ile Avanos arasında Zelve sapağından sonra.
  • Soğanlı Vadisi: Kayseri’nin Soğanlı köyü sınırları içerisinde yer alıyor.
  • Ihlara Vadisi: Aksaray il sınırları içerisinde yer alıyor.
  • Pancarlık Vadisi: Ürgüp’e bağlı Mustafapaşa kasabası ile Ortahisar arasında yer alıyor.
  • Gomeda Vadisi: Yine aynı şekilde Ortahisar’a çok yakın.
  • Güvercinlik Vadisi: Uçhisar’dan inilen bir vadi.

 

Hepsini burada tek tek yazacağım. Çoğunlukla görsellerimin silinmesi nedeniyle görsel bulmakta zorluk çekiyorum. Yeniden tüm vadilere göz atıp yeniden yazmaya gayret edeceğim. Sizlerden ricam herhangi bir konu söz konusu olduğunda lütfen yazmaktan çekinmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir