Kalkandere Neresi Gezilir

Rize ilimizin tanıtımı yapılması gereken ilçelerinden bir tanesiyle daha karşınızdayız. Turizm ve doğal güzellikler hakkında çok fazla tanıtımı yapılmadığı için Kalkandere hakkında anlatacak ve bilgi verecek çok fazla bir şey olmadığını da belirtmek zorundayım.

Ben buraya 2012 yılında sadece bir günlüğüne arkadaşımı ziyaret etmek için gitmiştim. O zaman için Kalkandere gezilecek yerler neresidir diye sorduğumda arkadaşım çay bahçelerini göstermişti. İlçenin yegane geçim kaynağı olan çay ve bal ikilisinin dışında anlatacak çok fazla gezilecek yeri olmadığını da söylemek zorundayım. Ama ne olursa olsun şehrin kalabalığından kaçma imkanınız bulunuyorsa havası için bile bu güzel ilçeye gidebilirsiniz.

Kalkandere Nasıl Gidilir

İlçe il merkezine ve aynı zamanda Trabzon iline sınır durumunda bulunmaktadır. Rize ilinin Karadeniz sahil yolu üzerinde bulunmayan ilçelerinden bir tanesi olmasına rağmen yine de düzenli olarak dolmuş seferleri bulunduğunu söyleyebiliriz. Deniz seviyesinden daha yüksek bir ilçe olduğu için gittiğiniz zaman aralığına bağlı olarak muhakkak yanınızda bir yağmurluk bulundurmanızı da tavsiye ediyorum.

kalkandere neresi gezilir

İlçe il merkezine yaklaşık olarak 33 km uzaklıkta yer almaktadır. Gün içerisinde düzenli olarak Rize merkeze giden araç bulmakta zorluk çekmediğinizi de belirtmekte fayda bulunuyor. Bunun dışında denize olan uzaklığınınsa 15 km olduğunu da hatırlatalım.

Kalkandere Gezilecek Yerler

İlçede turistik anlamda ziyaret edilecek pek bir adres bulunmamaktadır. Zamanınızı geçirip doğanın tadını çıkaracağınız bir adet piknik alanı bulunan ilçenin mahallelerinde çok güzel manzaralar yakalayabilirsiniz. Karadeniz’in karakteristik bir ilçesi olan Kalkandere her zaman için siz değerli misafirlerini bekliyor olacaktır. Aynı zamanda balı ve çayı ile ünlü olan bu ilçenin turistik anlamda daha fazla tanıtımı yapılırsa daha çok insan tarafından ziyaret edileceğinden de emin olabiliriz. Gelecekte adını daha fazla duyacağımızı düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir