Gezginliğe Kelime Arası Verdik

Bir süredir gezemiyorum yoğun bir gribin etkisinde olduğum için ve ailemin yanında olmam gerektiği için gezilerime kısa süreli ara vermek zorunda kaldım. Bu zaman zarfında farklı konulara yönlenmeye başladım. Hiç şüphesiz bunlar arasında en çok zamanımı alan konu başlığı yazılımcılıktı. Kodlama ve yazılımcılık üzerine aldığım eğitimlerin bir gün ekmeğini yiyeceğimi düşünüyorum.

Oyun Arası Demişken

Asıl konum ise oyun arası olmalıydı. Bu konuda steam başta olmak üzere pek çok platformda bir zamanlar beni etkilemeyi fazlasıyla başarmış pek çok farklı oyun arayışına girdim. Bunların bir kısmını buldum ve oynadım. Büyük bir kısmınınsa günümüzün modern bilgisayarlarına adapte olamadığını fark ederek geri durdum. Hal böyle olunca yeni oyunlar söz konusu olduğunda biraz daha farklı konu başlıklarına yönelmem gerektiğini daha net bir şekilde anladım.

Cep Telefonu Oyunları İle Gezginliğe Devam

Derken kısa bir süre içerisinde cep telefonu oyunları ile serüvenime devam etme kararı aldım. Bu konuda kelime gezmece cevapları ile birlikte beni en fazla yoran oyunlar arasında önemli bir noktada yerini almayı başardı. Zaman içerisinde oyunların cevaplarına alışmış olsam da bir şey dikkatimi çekmeyi başarıyordu. Öncelikle kelime oyunlarının büyük bir kısmının gezginlik temalı olması son derece farklı bir konu başlığı olarak dikkat çekti. Gezmek ve gezerken yeni şeylerle karşılaşmak son derece farklı ve dikkat çekici bir özellik olarak ön plana çıkıyordu.

Örneğin Words of wonders ve kelime gezmece gibi oyun başlıkları söz konusu olduğunda biraz daha dikkat çeken hususların ön plana çıktığını da özellikle göz önüne almak gerekiyordu. Bizim bu konu başlığında dikkatimizi en fazla çeken hususun da bu olduğunu söylemek gerekiyor.

Oyun İşine Yönelmeye Karar Vermek

Bildiğim yazılımcılık bilgisi ışığında kısa bir süre içerisinde yeni kelime oyunları üzerine yoğunlaşmaya karar verdim. Bu oyunlar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için öncelikle bu oyunlar hakkında yoğun bilgi sahibi olmamız gerektiğini düşünmeye başladım. Ne derece başarılı olup olmayacağım konusunda sizden gelen yorumlara göre referans almak istiyorum. Öncelikle nasıl bir oyun olması gerektiğini iyi incelemek gerekiyor. Bu konuda gerçekten zamanın ötesinde oyunların olmasına rağmen bu oyunların büyük bir çoğunluğunun kendini tekrarladığını da görmek mümkün olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir