Fındıklı Neresi Gezilir

Gezilecek yerler durağımızda sıra Rize’nin en doğudaki ilçesinde… Fındıklı bir anlamda mavinin yeşil ile kucaklaştığı büyüleyici iklimi ve coğrafyası ile sizi alıp bambaşka yerlere götürecek bir adres olarak karşımıza çıkıyor. Peki ama Fındıklı gezilecek yerler nerelerdir ve en uygun gezi programı nasıl oluşturulur bu konu başlıklarına birlikte değinelim.

Fındıklıya Nasıl Gidilir

İlçe merkezi Karadeniz Sahil Yolu üzerinde yer aldığı için ulaşım konusunda sorun yaşamaksızın gidebilirsiniz. Bunun yanı sıra Rize ilinin en doğuda ki ilçesi olduğu için komşu il olan Artvin ile de oldukça yakındır. Bu bakımdan ilçenin il merkezine uzaklığı 60 km iken Artvin iline olan uzaklığı yaklaşık olarak 100 kmdir. Bu bakımdan ulaşım konusunda sorun yaşamadan her iki ile de ulaşılabilir. Biraz önce de değindiğimiz gibi Karadeniz Sahil Yolu üzerinde yer alan ilçeye başka illerden ulaşmak istediğinizde hemen her saatte araç bulunabilmektedir.

Fındıklı Gezilecek Yerler

Fındıklı ilçesi gezilecek yerlere göz attığımız zaman öncelikle doğa ile iç içe olan manzaralardan bahsetmek doğru olacaktır. Bunlar arasında ilk sırada hiç şüphesiz; Fındıklı dereleri ve Fındıklı yaylaları ilk sırada yer almaktadır. Aynı zamanda ilçeye yakın olan Ayder yaylası ve Ayder kaplıcaları da gezilecek yerler arasında ilk sırada yer alır.

Bunun dışında ilçe Artvin ili ile sınır olduğu için Artvin gezisine başlamadan önce Rize ilinde ziyaret edilecek ilçeler arasında yer alabilir. Hemen  hemen bütün Rize ilçelerinde olduğu gibi Fındıklı ilçesi içinde de yaylalara doğru ilerledikçe pek çok tarihi köprü ve cami ile karşılaşmak mümkün olmaktadır. Zaten başlı başına Fındıklı Gezilecek yerler söz konusu olduğunda doğanın yeşili ve yağmurun huzuru bir araya geldiğinde son derece güzel bir tatil rotasının ortaya çıkacağını söyleyebiliriz.

Fındıklıda Ne Yenir

İlçe merkezi hakkında çok fazla yorum yapamayacağım. Çünkü merkezde yemek yiyecek kadar çok kalamadım. Konakladığım otel içinde şu kadarını söyleyebilirim ki çok güzel pide ve balık ürünleri bulunuyordu. Eğer yolunuz düşerse otellerin bu yemek seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Bunun dışında doğa ile iç içe olan bu ilçede oldukça doğal bal ürünleri arasından da tercih yapabilirsiniz. Bunun dışında mevsiminde gitmeniz durumunda farklı balıklar arasından da tercih yapmanız mümkün olacaktır.

Fındıklıda Nerede Kalınır

Özellikle ilçe için konaklama seçeneklerinin yavaş yavaş gelişmeye başladığını söyleyebiliriz. İlçe zaman içerisinde daha da gelişeceğe benzemektedir. İnternette kısa bir araştırma yaparak son derece farklı ve güzel konaklama seçeneklerine de ulaşabilirsiniz. Fındıklı tüm bu ayrıcalıkların bütünüyle ön plana çıktığı son derece güzel bir ilçe olarak dikkat çekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir