Fatsa Gezi Rehberi

Karadeniz sahil yolu üzerinde yer alan Fatsa, Ordu’nun Ünye’den sonra en çok dikkat çeken ilçeleri arasında yer almaktadır. Sıcak kanlı insanı, zengin mutfağı ve gezilecek yerleri ile muhakkak gezilmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

Bundan önce Fatsa’ya dört sene önce uğramıştım. O zamandan günümüze kadar ki geçen sürede o kadar ciddi bir değişim geçirmiş ki gördüğümde şaşkınlığımı gizleyemediğimi söyleyebilirim.

fatsa-gezilecek-yerler

Peki ama Fatsada ne yapılır, neresi gezilir, nerede kalınır ve ne yenir? Bu soruların tek tek cevaplarını vermeye çalışayım.

Fatsa Neresi Gezilir

Merkez içerisinde denizini saymazsak çok fazla gezilecek bir yer olmadığını söyleyebilirim. Akşamları Fatsa’nın merkezinde bir çay içebilir yada deniz kenarında yürüyüş yapabilirsiniz. Gerçekten sıcak ve kalabalık bir çarşısı bulunduğunu söyleyebilirim. Son dönemlerde bir alışveriş merkezide açılmış. Bu da Fatsa’nın biraz daha hareketlenmesini sağlamış. Aynı zamanda merkeze 10 km uzaklıkta bulunan Gaga gölünü ziyaret edebilir ve civarında yürüyüş yapabilirsiniz. Bunun dışında Fatsa’dan Bolaman’a geçebilir ve bu güzel tarihi bölgeyi de ziyaret edebilirsiniz.

Fatsa’da Nerede Kalınır

İlçede konaklama konusunda herhangi bir soru işareti yaşamazsınız. Yanlış hatırlamıyorsam tam merkezinde üç adet otel bulunuyor. Bunun dışında şehrin iki km kadar dışında da beş yıldızlı bir otel olduğunu hatırlıyorum. Pek çok yeni öğrenci yurdu ve pansiyonunun açıldığını da görmüştüm. Aynı zamanda ilçede bir adet öğretmen evi de bulunuyor.

Fatsa’da Ne Yenir

Her hatırladığımda “ah bir Fatsa’ya gitsem de Hünkar’ın sütlacını yesem.” Dediğimi  hatırlıyorum. İlçede çok güzel restaurantlar bulunuyor. Aynı zamanda balık ekmek yapan da güzel bir yer var. Fatsa hem ucuz hem de uygun fiyatlı… Hal böyle olunca da yolunuz buraya düşmüşse en azından bir sütlaç yiyin derim.

Yorumlarınızı esirgemeyin. İyi tatiller…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir