Bozcaada Neresi Gezilir

Çocukluğumdan bu yana hep adalara hayranlık duydum. Orta büyüklükte bir adada yaşama ihtimali bile geceler boyunca hayal kurmam için yeterli olabilirdi. Kim ne derse desin Bozcaada sadece orada yaşıyor olmalarından dolayı imrendiğim pek çok kişiye ev sahipliği yapıyor.

bozcaada-neresi-gezilir

Bozcaada’ya Nasıl Gidilir

Bozcaada’ya ulaşım feribotlar ile yapılıyor. Bunun için iki seçeneğiniz var birincisi Geyikli üzerinden ulaşım. İkincisi ise sayısı daha az ve daha çok tatil dönemlerine rastlayan Çanakkale üzerinden ulaşım. Bunun dışında Geyikli’ye ulaştıktan sonra Geyikli vapur iskelesine devam etmeniz gerektiğini de hatırlatalım. Kendi aracınız bulunmuyorsa Geyikli otogarından vapur iskelesine devam eden dolmuşlar da kullanabilirsiniz. Tabi ki mevsime ve zaman aralığına göre sıklıklarının değiştiğini de unutmamak gerekir.

Bozcada Hakkında Bilgi

Boğazlara yakınlığı ve konumu nedeniyle her zaman için cazibe merkezi olmayı başarmış ada şimdi ise turistler için güzel bir durak olarak karşımıza çıkıyor. Bana göre bir adanın sahip olması gereken tüm ayrıcalıklara sahip. İyi bir sahili, güzel ve yüksek bir kalesi, kendine göre adetleri ve şarabı bulunuyor. Bunun dışında Bozcaada turu yapma imkanınız da bulunuyor. Aynı zamanda her gittiğimde adanın biraz daha büyüdüğünü görmek beni üzüyor. Neden mi? Çünkü benim hayalini kurduğum ada profilinin biraz dışına çıkıyor. Samimi havası biraz daha karmaşık bir yapı içerisine gömülüyor. Bunu sık sık yapılan turistik gezilere de borçlu olabilir.

Bozcaada Nerede Kalınır

Ada içerisinde pek çok otel ve pansiyon bulunuyor. Bunun dışında pek çok evde oda kiralamanızın da mümkün olduğunu belirtelim. İlk gittiğimde kiraladığım oda ve sahiplerimizi her zaman için gülümseyerek hatırlarım. Bir de adada yediğim ada tostunun tadını unutamıyorum.

bozcaada-gezilecek-yerler

Bozcaada’da kalacağınız yer arayışında sorun yaşıyorsanız genellikle oda kiralama seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Zaten odanızda çok zaman geçirmeyeceksiniz. Bu sayede daha az para harcayabilirsiniz.

Bozcaada Gezi Notları

Bozcaada’ya yolunuz düştüğünde, öncelikle kalesinde uzun uzun zaman geçirmenizi tavsiye ediyorum. Kaleden indikten sonra limanda yürüyüş yapabilirsiniz. Bozcaada sokaklarında uzun uzun yürüyüşler yapmalı ve kedilerle bol bol fotoğraf çekmelisiniz. Bunun dışında gittiğiniz mevsime göre bisiklet kiralayarak uzun turlar yapabilirsiniz. Rüzgar türbinlerinde şarap içmeyi de unutmamanızı tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir