Arjantin Hakkında Bilgi

Arjantin, gezilecek yerler hakkında detaylı bir araştırma yaptım. Genellikle tatmin edici bilgiler bulmakta zorlandığım için sorun yaşanan noktalara değinmek istiyorum. Öncelikle para birimi sorunu yaşamamak adına Arjantin’e gitmeden önce yanınızda dolar bulundurmanızı tavsiye ederim.

arjantin-neresi-gezilir

Gelelim asıl konuya Arjantin’de neresi gezilir? Arjantin dendiği zaman Buenos Aires’i ayrı bir kategoriye koymak gerektiğini düşünüyorum. Buenos Aires pek çok anlamda bir dünya kenti olmayı başarmış. Buraya gitmeden önce uzunca bir süre Arjantin’de yaşamış daha sonrasında ülkesine geri dönmüş bir arkadaşımla konuştum. Onun anlattığı Arjantin’den çok daha gelişmiş bir şehir çok gelişmiş bir ülke ile karşılaştım.

Arjantin Gezilecek Yerler

Öncelikle Plaza del Mayo gezilecek yerler arasında ilk sırada yer alıyor. Arjantin’in en ünlü meydanı olan Plaza del Mayo aynı zamanda çok ünlü bir toplanma merkezidir. İkinci sırada ise Casa Rosada yer almaktadır. Öküz kanı karıştırılarak yapılan bu yapı, Arjantin mimarisinin önemli eserleri arasında yer almaktadır. Adından da anlaşıldığı üzere tamamen pembe mimarisi ve muhteşem dizayn edilmiş mobilyaları ile ihtişamına sizleri de davet ediyor. Zamanında bu binanın başbakanlık olarak kullanılması da önemini daha da artırıyor.

Arjantin Neresi Gezilir

Söz Arjantin’den açılmışken, Cordoba’dan bahsetmeden olmazdı. Cordoba öncelikle eğlenceli sokakları ve hareketli yaşamı ile göz dolduran bir şehir. Cordoba’da yaşayan insanların neredeyse tamamı üniversite öğrencisi… Bu da son derece saygılı ve iyi niyetli insanlarla karşılaşmanızı kolaylaştırıyor. Son derece uygun fiyatlı konaklama imkanı ve kaliteli yemekler yiyebiliyorsunuz. Bu da kafamdaki Arjantin’e oranla çok daha güzel bir ülke ile karşılaştığımı söyleyebilirim.

arjantin-neresi-gezilmeli

Arjantin Buenos Aires Gezilecek Yerler

Her ne kadar Buenos Aires’ten bahsetmeden direkt Cordoba’ya geçtiysem de hem Buenos Aires’te hem de ülkenin diğer bölgelerinde gezilip görülecek yerleri saymakla bitiremeyeceğim. Bunun yanı sıra şiddetle tavsiye ettiğim Recoleta Mezarlığını muhakkak görmenizi istiyorum. Aynı şekilde diğer Güney Amerika ülkelerinde olduğu gibi buraya da gitmeden önce hava durumu, konaklama imkanları ve gezilecek yerleri hakkında detaylı bir araştırma yapmanızı tavsiye ediyorum. Bir anda gezilip görülecek bir yer değil. Gezdiğiniz bir şehirde yada bölgede gezilecek herhangi bir yeri es geçmeden detaylı bir şekilde görmenizi ve es geçmemenizi öneriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir