Ardanuç Neresi Gezilir

Ardanuç Artvin’in ilçelerinden bir tanesidir. Özellikle Artvin gezilecek yerler söz konusu olduğu zaman Ardanuç’un güzelliklerini anlatmadan geçmek yanlış olacaktır. Bu durumun bilincinde olarak size Ardanuç gezilecek yerleri, yapılacaklar, nerede kalınacağı ve ne yeneceği hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Ardanuç’a Nasıl Gidilir

Ardanuç hem Artvin hem Şavşat ile komşu olan bir ilçedir. Aynı zamanda Artvin ilini Ardahan ve Erzurum ile de bağlamaktadır. Ulaşım konusunda kendi aracınızla Ardanuç’a rahatlıkla gidebileceğiniz gibi merkezden geçen otobüsler vasıtasıyla da Ardanuç’a ulaşabilirsiniz.

Ardanuç Hava Durumu

Ardanuç ilçesine ulaşım seçeneklerinde Erzurum ile komşu olduğundan bahsetmiştik. Merkeze oranla daha yüksek bir konumda bulunan ilçe haliyle daha serin bir iklimle karşımıza çıkmaktadır. Bu sebepten Ardanuç’a gelmeden önce muhakkak iklimi ve mevcut hava durumu hakkında bilgi almanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede bir sürpriz ile de karşılaşmamış olursunuz.

ardanuc neresi gezilir

Ardanuç’da Neresi Gezilir

Cehennem Deresi Kanyonu: Artvin ve Ardanuç’un doğal güzelliklerinden ne kadar bahsetsek az. Ama benim Ardanuç ilçesine asıl gitme amacım herhangi bir turistik faaliyet olmayan Cehennem Deresi Kanyonudur. Cehennem deresi kanyonuna nasıl gidilir: Artvin – Ardanuç yolu üzerinde bizi karşılayan kanyon ne yazık ki yeterli tanıtım yapılmadığı için hak ettiği kadar turist çekmeyi başaramamış.

Görkemli yapısının yanı sıra, yükseklerde konumlanmış mağaraları ile de kesinlikle görülmesi gereken noktalar arasında önemli sıralarda yer alıyor. Artvine yolunuz düştüyse merkeze sadece 25 km uzaklıkta bulunan bu kanyonu görmeden gitmemeniz gerektiğini düşünüyorum.

Ardanuç’ta Ne Yenir

Benim gittiğim dönemlerde Ardanuçta yemek yiyeceğimiz çok fazla adres bulunmamaktaydı. Onun yerine bizi misafir eden arkadaşımızın evinde eşsiz güzellikte bir yemek yediğimizi ve bol bol bal ikram edildiğini hatırlıyorum. Yörenin misafirperver insanı bu konuda eksikliği ortadan kaldırıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir